Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

PCK - paczki dla Ukraińców 2014-02-28

Polski Czerwony Krzyż przygotował paczki pomocowe dla rodzin poszkodowanych przebywających w polskich szpitalach w związku z sytuacją na Ukrainie. 30 rodzin otrzyma artykuły spożywcze i higieniczne oraz startery telefoniczne ułatwiające kontakt z bliskim, którzy pozostali na Ukrainie.

W polskich szpitalach przebywają poszkodowani, którzy dotarli do nas z Ukrainy. Razem z rannymi przybywają ich rodziny. Ci ludzie przyjechali do Polski bez niczego, po to tylko, aby towarzyszyć poszkodowanym bliskim. Przygotowaliśmy dla nich paczki z artykułami niezbędnymi na co dzień, a także startery telefoniczne z doładowaniem 50 zł, aby ułatwić kontakt i przekazywanie informacji o poszkodowanych rodzinom na Ukrainie – opisuje Rafał Sakowski, odpowiedzialny z PCK za ratownictwo.

Paczki o wartości 150 zł każda zawierają podstawowe artykuły spożywcze (herbata, cukier), przybory kuchenne (talerz, kubki, sztućce) oraz artykuły higieniczne (ręczniki, mydła, szampony, pasty i szczoteczki do zębów, jak również maszynki do golenia i podpaski). Środki na zakup produktów do paczek pochodzą ze zbiórki publicznej prowadzonej przez Polski Czerwony Krzyż. Wpłaty można kierować na konto 07 1160 2202 0000 0002 5583 9342 z dopiskiem UKRAINA.

Pomysł na taką właśnie pomoc zrodził się w wyniku współpracy PCK z Fundacją Solidarności Międzynarodowej, która dostarczy paczki do rodzin Ukraińców przebywających w szpitalach: We wtorek, 25 lutego w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej odbyło się spotkanie ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza z organizacjami pozarządowymi – przypomina Jerzy Zaborowski, Dyrektor Generalny PCK. Omawialiśmy możliwość wspólnych działań pomocowych na rzecz obywateli Ukrainy, a współpraca Polskiego Czerwonego Krzyża z Fundacją Solidarności Międzynarodowej jest jednym z pozytywnych rezultatów tego spotkania – podkreśla Zaborowski.

Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za wpłaty na konto naszej zbiórki publicznej na rzecz Ukrainy, a wolontariuszom za przygotowanie paczek.


powrót

Wersja do druku