Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
 • SPRAWOZDANIA
 • APELE
 • OGŁOSZENIA
 • PRACA
 • przetargi
 • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

Miliardy ludzi na świecie są związane z Czerwonym Krzyżem. A Ty? 2014-05-05

Co roku 8 maja obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Co roku 8 maja obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Świętujemy siłę społeczności złożonej z ludzi niosących pomoc w sytuacjach ekstremalnych oraz w ramach codziennych obowiązków. Co roku Czerwony Krzyż pomaga ponad 180 milionom ludzi na całym świecie  - poprzez programy stworzone dla lokalnych społeczności, pomoc humanitarną w trakcie klęsk i katastrof oraz dawanie nadziei na lepsze jutro.

Ludzie odruchowo chcą wspierać i pomagać. To część ludzkiej natury -  mówi Bekele Geleta, Sekretarz Generalny Międzynarodowej Federacji Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.  Każdy z nas nosi w sobie ziarno humanitaryzmu, a Czerwony Krzyż i Czerwony Półksiężyc stwarza przestrzeń do współdziałania i wzmacniania siły oddziaływania dobrych serc - dodaje Geleta.

Skala działania i wielkości światowej sieci wolontariuszy skupionych wokół Czerwonego Krzyża
i Czerwonego Półksiężyca jest niezwykła i nieporównywalna z żadną inną organizacją – mówi Yves Daccord, Dyrektor Generalny Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Gdziekolwiek nie trafisz, znajdziesz ludzi gotowych dzielić się swoimi opowieściami
i doświadczeniem pracy w ramach ruchu – podkreśla Daccord.

Prawie każdy ma swoją historię związaną z Czerwonym Krzyżem lub Czerwonym Półksiężycem. W Światowym Dniu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca zapraszamy wszystkich do podzielania się swoją historią ze swoimi znajomymi i rodziną na – ściągnij plik, opisz swoją historię i wyślij na promocja@pck.org.pl

Zapraszamy do obejrzenia historii członków i wolontariuszy Czerwonego Krzyża lub Czerwonego Półksiężyca z całego świata:

http://www.youtube.com/watch?v=51hsp9aXdMA&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=gYdfts6BEoE&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=ytyiSDlPI-U&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=HB7spR8pg8s&feature=youtu.be


Polski Czerwony Krzyż przygotował również wiele lokalnych atrakcji dla sympatyków idei stworzonej przez Henry’ego Dunanta. 2014 rok to 95 rok działania Polskiego Czerwonego Krzyża. Od prawie wieku PCK towarzyszy Polakom. Każdego dnia staramy się pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują. 8 maja jest dniem, w którym chcemy pokazać, czym się zajmujemy:

 • W Poznaniu zapraszamy do Teatru Nowego, gdzie odbędzie się spotkanie z pracownikami, wolontariuszami PCK, podczas którego będzie można osobiście poznać ludzi bezinteresownie niosących pomoc innym. 
 • Mieszkańcy Wielkopolski mogą wziąć udział w Festynie Rodzinnym „Majostaszki”, który odbędzie się  w dniach 10 – 11 maja w Ostrowie Wielkopolskim. 
 • 21 maja w Murowanej Goślinie Klub Honorowych Dawców Krwi zorganizuje konkurs z atrakcjami związanymi z wiedzą o Czerwonym Krzyżu. 
 • W Nowym Tomyślu Oddział Rejonowy PCK wraz z klubem biegacza „Chyży” organizuje  bieg ku czci Henry’ego Dunanta. 
 • Ślązaków zapraszamy na Akademię w Śląskim Centrum Kultury. Impreza organizowana jest pod patronatem Prezydenta Miasta.

 

Plakat - opowiedz nam swoją historię związaną z Czerwonym Krzyżem!

powrót

Wersja do druku