Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

Darów Moc na Wielkanoc 2017-03-15

W dniach 17-19 marca w sklepach Stokrotka na terenie całego kraju odbędzie się zbiórka żywności i słodyczy w ramach akcji „Wielkanoc z PCK”. Zebrane produkty jeszcze przed świętami zostaną przekazane potrzebującym rodzinom. Organizatorem zbiórki jest Polski Czerwony Krzyż. W niektórych sklepach będą również wolontariusze PCK, zbierający środki finansowe do puszek.

Co zbieramy?

Przede wszystkim żywność o długim okresie przydatności do spożycia np.: mąka, cukier, olej, makaron, ryż, konserwy. Ponadto produkty niezbędne na wielkanocny stół: jaja, żurek, majonez, chrzan, przyprawy, artykuły do pieczenia, drożdże. Dla najmłodszych niezmiennie zbieramy słodkości.

Dla kogo?

Dla podopiecznych PCK, dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. Takich, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedyną, którą uzyskują.

Polski Czerwony Krzyż każdego roku organizuje wielkanocną akcję pomocy. Dzięki działaniom oddziałów okręgowych i rejonowych dociera do osób najbardziej potrzebujących, przygotowuje tysiące paczek z żywnością oraz organizuje liczne spotkania i śniadania wielkanocne. Kwesty i zbiórki artykułów spożywczych w szkołach i sklepach, pozwalają na zapewnienie godnych świąt osobom, które bez tej pomocy, by ich nie miały. 

W akcję po raz kolejny włączyła się sieć sklepów Stokrotka. W ubiegłym roku podczas grudniowej zbiórki świątecznej Polski Czerwony Krzyż zebrał w sklepach Stokrotka artykuły o wartości prawie 30 000 zł oraz środki finansowe w wysokości 30 194,75 zł.


powrót

Wersja do druku