Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

III Opolskie Śniadanie Wielkanocne – 12 kwietnia 2017r. 2017-04-14

To już trzecie Śniadanie Wielkanocne na opolskim rynku organizowane wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Opolu i Urzędem Miasta Opola.

Uczestniczyły w nim m.in. organizacje pozarządowe, domy dziennego pobytu, Rada Seniorów Miasta Opola, ale przede wszystkim przedszkolaki i uczniowie szkół (również spoza Opola) zrzeszeni w Klubach Wiewiórka PCK i Szkolnych Kołach PCK. Na ponad 70 stołach, przygotowano kolorowe, własnoręcznie robione ozdoby wielkanocne oraz całe mnóstwo tradycyjnych smakołyków.

Mimo niesprzyjającej pogody na opolski rynek przyszły setki mieszkańców, aby rozsmakować się w świątecznych wypiekach, babach, mazurkach, jajkach, sałatkach i innych przysmakach. Oglądali przepiękne dekoracje i ozdoby świąteczne oraz przygotowane występy na scenie.

Nasi patroni – Biskup Opolski ks. Andrzej Czaja, Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski i Przewodniczący Rady Miasta Marcin Ociepa złożyli wszystkim zebranym na rynku świąteczne życzenia. Wypuścili balony w barwach Opola z życzeniami, aby dotarły do wszystkich tych, którzy nie mogli pojawić się na rynku. Również wypuszczono białe gołębie - symbol zgody i wzajemnej miłości.

Jednak największym zainteresowaniem cieszył się tradycyjny żurek, którym osobiście częstowali wszystkich Prezydent i Przewodniczący Rady Miasta. A przygotowano go prawie 1500 porcji.

Mamy nadzieję, że nadchodzące Święta wszyscy spędzą w ciepłej, serdecznej atmosferze.

powrót

Wersja do druku