Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

Noc Muzeów w PCK 2017-05-16

20 maja 2017 roku po raz kolejny odbywa się Noc Muzeów. Również w tym roku w akcji bierze udział PCK. Noc Muzeów z Polskim Czerwonym Krzyżem, to lekcja historii w archiwum Krajowego Biura Informacji i Poszukiwań.

Zapraszamy do PCK wszystkich miłośników historii, którzy chcą się dowiedzieć, jak pracuje i czym się zajmuje archiwum Krajowego Biura Informacji i Poszukiwań. To jedyna taka szansa na zapoznanie się z oryginalnymi i unikatowymi materiałami, m.in.: kartotekami więźniów obozów koncentracyjnych i więzień hitlerowskich, księgami szpitali powstańczych i innymi dokumentami, dotyczącymi Powstania Warszawskiego, aktami zgonów Polaków zmarłych w czasie II wojny światowej w obozach i więzieniach na terytorium Niemiec oraz Polski.

Dodatkowe atrakcje:

  1. Uczestnicy Nocy Muzeów będą mogli podczas wizyty wypełnić odpowiednie druki poszukiwań, które pozwolą sprawdzić czy Biuro posiada informacje o ich bliskich, a jeśli nie - podjąć ewentualnie starania w celu ustalenia ich wojennych losów.
  2. Pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej.
  3. Wystawa archiwalnych plakatów prezentujących pracę PCK.

Zapraszamy uczestników powyżej 12 roku życia, grupy 15-osobowe.

Chęć udziału proszę zgłaszać telefoniczne pod numerami telefonów 22/ 326 12 64, 22/ 326 12 61 lub przesyłać na adres nocmuzeow@pck.org.pl. W treści należy podać liczbę zgłaszanych osób oraz preferowaną godzinę (przewidywane wejścia co godzinę, pierwsza 15-osobowa grupa o godz. 19.00, ostatnia o 22.00).


powrót

Wersja do druku