Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

25 finał Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK 2017-05-24

W dniach 25-27 maja w Zielonce k/Warszawy odbędzie się finał Olimpiady, w którym udział weźmie 32 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych – gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe oraz – dla najlepszego licealisty – indeks Wydziału Zdrowia Publicznego Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego.

Do finału dostali się najlepsi, młodzi liderzy w promowaniu zdrowego stylu życia, wyróżniający się na tle swoich rówieśników. Teraz staną przed najtrudniejszym zadaniem - przez trzy dni organizatorzy będą testować ich wiedzę i umiejętności w zakresie odżywiania, higieny oraz pierwszej pomocy. Już pierwszego dnia uczestnicy przystąpią do testu składającego się ze 100 pytań, zarówno wielokrotnego wyboru, jak i pytań o charakterze „prawda-fałsz". W kolejnym dniu młodzież zaprezentuje przed komisją wydarzenia i akcje związane z tematyką Olimpiady zrealizowane wcześniej w lokalnych społecznościach. Liczy się pomysł i sposób realizacji – komisja oceni zasięg podjętych działań, ich formę, ale też innowacyjność oraz możliwość wykorzystania pomysłu przez innych. 

Olimpiada 2017

Finaliści powalczą o indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na wybrany kierunek Wydziału Nauk o Zdrowiu. Dla uczestników, którzy zdobędą najwięcej punktów mamy nagrody rzeczowe, przekazane przez partnera głównego Olimpiady, firmę Coca-Cola HBC Polska. Wyróżnieniem jest również sam wyjazd na finał – olimpijczycy spędzą razem trzy dni, uczestnicząc w dodatkowych szkoleniach, realizując zadania i integrując się.

Olimpiada 2017

Olimpiada przeznaczona jest dla szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs składa się z kilku etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. W tym roku po raz kolejny w wybranych szkołach test w etapie szkolnym był rozwiązywany on-line. 

Olimpiada 2017

Partnerem Olimpiady jest Coca-Cola HBC Polska, a patronami Minister Edukacji Narodowej, Główny Inspektor Sanitarny, Krajowe Centrum ds. AIDS, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Więcej na temat Olimpiady na stronie internetowej, a relacja z finału na Facebook-u na profilach: PCK oraz Olimpiady.

Do pobrania:

Olimpiada 2017

powrót

Wersja do druku