Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

Oświadczenie 2017-07-14

W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi w sprawie tzw.: „afery w Dolnośląskim oddziale PCK”, Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża informuje, że pod koniec kwietnia 2017 wraz z biegłym rewidentem przeprowadził planową kontrolę w Dolnośląskim Oddziale Okręgowym PCK. Kontrola ujawniła...

W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi w sprawie tzw.: „afery w Dolnośląskim oddziale PCK”, Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża informuje, że pod koniec kwietnia 2017 wraz z biegłym rewidentem przeprowadził planową kontrolę w Dolnośląskim Oddziale Okręgowym PCK. Kontrola ujawniła budzące wątpliwości zapisy w księgach finansowych DOO PCK. Zlecony raport biegłego, który otrzymaliśmy pod koniec maja 2017, oraz przekazane przez niektórych pracowników biura DOO informacje, potwierdziły, że mogło dojść do poważnych nadużyć finansowych.

Instrumenty kontrolne jakimi dysponuje PCK nie są wystarczające, aby zweryfikować operacje na kontach osób prywatnych i firm powiązanych ze stwierdzonymi i domniemanymi nieprawidłowościami. PCK – jako potencjalnie poszkodowany w sprawie - niezwłocznie przekazał do prokuratury stosowne zawiadomienie, a prezes DOO PCK został zawieszony w pełnieniu funkcji do czasu pełnego wyjaśnienia ww sprawy.

Zarząd Główny PCK ustanowił pełnomocnika w osobie p. Adama Fornala. Trwają też dalsze czynności kontrolne prowadzone we współpracy z wyspecjalizowaną firmą zewnętrzną. 

Jakiekolwiek dalsze informacje szczegółowe będziemy mogli przekazać po zapoznaniu się z wynikami pracy prokuratury oraz raportem firmy audytorskiej. 

Informujemy również, ze ZG PCK ani jego Biuro nie podejmuje się komentowania ani weryfikacji wypowiedzi byłych i obecnych pracowników biura Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego PCK i indywidualnych działaczy społecznych naszego Stowarzyszenia.

 

Zarząd Główny
Polskiego Czerwonego Krzyża

 


powrót

Wersja do druku