Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

NA RATUNEK PO BURZY. 2017-08-16

Na skutek nawałnic i burz, które przeszły przez Polskę, uszkodzone zostało tysiące gospodarstw domowych. Wiele osób straciło dorobek całego życia. Zerwanych zostało setki dachów, zniszczone są też liczne drogi i co najmniej 30 tysięcy hektarów lasów.

Polski Czerwony Krzyż od razu uruchomił zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych.

NA RATUNEK PO BURZY 2017.jpg

Skala strat jest ogromna, są ofiary śmiertelne, kilkadziesiąt rannych, zniszczone domy i gospodarstwa, pozrywane dachy. Na terenie Polski, jak wynika z naszych informacji od Oddziałów Okręgowych i Rejonowych, zostało zniszczonych tysiące gospodarstw. Wolontariusze PCK od samego początku włączyli się w pomoc poszkodowanym.

W związku z ogromną liczbą osób zwracających się o pomoc do naszych Oddziałów Okręgowych i Rejonowych, podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wsparciu rzeczowym i organizacyjnym. 

Uruchomiliśmy specjalne konto NA RATUNEK PO BURZY, na które wpływają środki od osób indywidualnych i firm. Wysłaliśmy już pierwszy transport z darami do województwa pomorskiego, obecnie szykujemy kolejne dla poszkodowanych z województwa wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego. 

Nieustanie kontynuujemy zbiórkę środków aby móc reagować nie tylko na bieżące potrzeby, ale również wspierać poszkodowanych w odbudowie zniszczonych domów i gospodarstw.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy dotychczas włączyli się w akcję.
 
Jeśli chcą Państwo wesprzeć nasze działania, prosimy o wpłaty:
  1. Na konto 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem BURZA.
  2. Przez zbiórkę na stronie: https://zrzutka.pl/r8zzb7
  3. Skanując QR kod

NA RATUNEK PO BURZY 2017.jpg

powrót

Wersja do druku