Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

NA RATUNEK PO BURZY. Partnerzy wspierają PCK 2017-09-01

W połowie sierpnia br. na skutek nawałnic, które przeszły przez Polskę tysiące osób straciło dach nad głową oraz dorobek swojego życia. Polski Czerwony Krzyż od razu podjął działania, w które po raz kolejny zaangażowali się nasi partnerzy: Castorama Polska, Coca Cola HBC Polska, Procter & Gamble, Auchan Polska i Turka Incest Sp. z o. o.

W geście solidarności z poszkodowanymi nasi partnerzy od razu zareagowali na sygnał o pomoc. Castorma Polska w porozumieniu z lokalnymi władzami dostarczyła sprzęt niezbędny do usuwania zniszczeń na drogach i rzekach, w celu przywrócenia ich drożności i utorowania ścieżek dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Kolejny raz Castorama wsparła działania podjęte przez Polski Czerwony Krzyż i włączyła się m.in. w zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych na terenie swoich sklepów. 

W zbiórkę na rzecz poszkodowanych włączyła się również firma Auchan Polska, która przekazała środki finansowe na odbudowę zniszczonych domów i gospodarstw oraz zorganizowała akcję informacyjną (plakaty i ulotki) w 75 sklepach Auchan, 35 sklepach Simply i Auchan Direct. Dwanaście palet z artykułami podarowały trzy hipermarkety Auchan – przy al. Wyzwolenia i ul. Struga w Szczecinie oraz  w Ustowie (Auchan Kołbaskowo), przekazano m. in: mydła, szampony, ręczniki, zmywaki, ścierki, rękawice, żele do czyszczenia, proszki, płyny do naczyń, odzież – kurtki buty sportowe, swetry, bluzy, spodnie, rajstopy, a także żywność – ryż, makarony, kasze, zupy, słodycze.

Coca Cola HBC Polska jako nasz stały partner już w pierwszych dniach przekazała wodę dla poszkodowanych w nawałnicach. Firma Procter & Gamble przekazała 2 transporty środków czystości, które były i są niezbędne podczas sprzątania i usuwania szkód wyrządzonych przez burze.

Firma Turka Invest Sp. z o. o., produkująca tortille, przekazała transport z żywnością długoterminową, która służy nam do przygotowywania zdrowych posiłków dla dzieci z województwa pomorskiego na koloniach i wycieczkach, organizowanych w ramach akcji „Gdańsk dzieciom po burzy”.

Polski Czerwony Krzyż dziękuje wszystkim partnerom za włączenie się do akcji NA RATUNEK PO BURZY. Nie pierwszy raz zaangażowanie firm i ich pracowników w tego typu akcje może być przykładem dla innych. Dzięki uzyskanemu wsparciu możemy efektywniej wesprzeć poszkodowanych.

Dziękujemy również wszystkim darczyńcom indywidualnym, którzy w geście solidarności z poszkodowanymi, dokonali wpłaty na nasze konto.

Zbiórka trwa nadal, a osoby i instytucje zainteresowane wsparciem PCK mogą dokonywać wpłat:
  1. Na konto 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem BURZA.
  2. Przez zbiórkę na stronie: https://zrzutka.pl/r8zzb7
  3. Skanując QR kod

NA RATUNEK PO BURZY 2017.jpg

Zebrane środki zostaną przeznaczone na zaspokojenie podstawowych potrzeb oraz pomoc w odbudowie zniszczonych obiektów mieszkalnych.

NA RATUNEK PO BURZY 2017.jpg

powrót

Wersja do druku