Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

Zbieramy na WYPRAWKĘ DLA ŻAKA ze Stokrotką 2017-09-15

W dniach 15 - 17 września w sklepach Stokrotka na terenie całego kraju odbędzie się zbiórka produktowa i pieniężna w ramach akcji „WYPRAWKA DLA ŻAKA”. Zebrane środki zostaną przekazane na wyposażenie potrzebujących dzieci w wyprawki szkolne.

Każdy uczeń otrzymuje od PCK plecak, w którym znajdują się zeszyty i przybory szkolne (bloki rysunkowe, kredki, plastelina itp.). W sklepach będą również wolontariusze PCK, zbierający środki finansowe do puszek.

Zbieramy na WYPRAWKĘ DLA ŻAKA ze Stokrotką

Co zbieramy?

Przede wszystkim artykuły szkolone np.: bloki rysunkowe, kredki, plastelina, zeszyty, etc. 

Dla kogo?

Dla podopiecznych PCK, dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. Takich, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedyną, którą uzyskują.

Polski Czerwony Krzyż każdego roku organizuje wrześniową akcję pomocy uczniom ze Stokrotką. Dzięki działaniom oddziałów okręgowych i rejonowych dociera do osób najbardziej potrzebujących. Kwesty i zbiórki artykułów w sklepach pozwalają na przygotowanie tysiąca wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu zapewniamy dzieciom równy start. 

W akcję po raz kolejny włączyła się sieć sklepów Stokrotka, która jest z nami od 4 lat. W marcu 2017 podczas wielkanocnej zbiórki Polski Czerwony Krzyż zebrał w sklepach Stokrotka artykuły o wartości prawie 32 000 zł oraz środki finansowe w wysokości 28 061,75 zł.

powrót

Wersja do druku