Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

Zbieramy na WYPRAWKĘ DLA ŻAKA w TESCO 2017-09-22

Po raz kolejny wspólnie z siecią sklepów TESCO organizujemy zbiórkę pieniędzy dla dzieci! Tym razem to Wyprawka dla ŻAKA!

W dniach 22-24 września 2017 wolontariusze PCK kwestują w sklepach TESCO na terenie całego kraju. Zebrane środki zostaną przekazane na wyposażenie potrzebujących dzieci w wyprawki szkolne, którymi Polski Czerwony Krzyż opiekuje się w ramach programu Godne Dzieciństwo. Każdy uczeń otrzymuje od PCK plecak, w którym znajdują się zeszyty i przybory szkolne (bloki rysunkowe, kredki, plastelina itp.). 

Każdy, kto zrobi zakupy będzie mógł wrzucić do puszki PCK dowolną kwotę na ten cel. Państwa symboliczny gest będzie wsparciem dla najuboższych. 

Liczymy na Wasze wsparcie! Bądźcie razem z nami!

Co zbieramy?

Przede wszystkim artykuły szkolone np.: bloki rysunkowe, kredki, plastelina, zeszyty, etc. 

Dla kogo?

Dla podopiecznych PCK, dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. Takich, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedyną, którą uzyskują.

Polski Czerwony Krzyż każdego roku organizuje wrześniową akcję pomocy uczniom. Dzięki działaniom oddziałów okręgowych i rejonowych dociera do osób najbardziej potrzebujących. Kwesty i zbiórki artykułów w sklepach pozwalają na przygotowanie tysiąca wyprawek szkolnych dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu zapewniamy dzieciom równy start. 

W akcję po raz kolejny włączyła się sieć sklepów TESCO, która jest z nami od 6 lat. W marcu 2017 podczas wielkanocnej zbiórki Polski Czerwony Krzyż zebrał w sklepach TESCO środki finansowe w wysokości ponad 100 000,00 zł.

Zbieramy na WYPRAWKĘ DLA ŻAKA w TESCO

powrót

Wersja do druku