Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

4. KrwioBIEG w Krakowie 2017-09-28

7 października 2017 roku, na terenie Bulwarów Wiślanych w Krakowie, odbędzie się 4. Krwiobieg Kraków, inicjatywa sportowa której celem jest propagowanie honorowego krwiodawstwa i zbieranie funduszy na jego rozwój. Organizatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia jest Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, który równolegle do biegu - zaplanował w tym dniu akcję poboru krwi.

Udział w akcji będzie przejawem solidarności społecznej - tym cenniejszej, że nie tylko deklarowanej, a potwierdzonej bardzo konkretnym działaniem: uczestnictwem bądź oddaniem krwi – mówi Małgorzata Pyka, Dyrektor MOO PCK. Swój apel kierujemy zarówno do profesjonalistów z branży sportowej i amatorów, jak i do każdego, komu bliskie są propagowanie honorowego krwiodawstwa i świadomość, że tylko dzięki krwiodawcom, którzy z dobroci serca dzielą się cząstką siebie, możliwe jest codzienne ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.

4. KrwioBIEG w Krakowie

Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą i najbardziej wszechstronną organizacją  humanitarną w Polsce. Jej podstawową misją jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz ochrona ludzkiej godności. Już od 1935 roku PCK zabiega o krew dla chorych i rannych. Masowy, spontaniczny i bezinteresowny udział honorowych dawców krwi w akcjach poboru krwi podczas Powstania Warszawskiego to jedna z najpiękniejszych kart w historii tego stowarzyszenia. Piszemy kolejne, każdego dnia bowiem tysiące Polaków potrzebują krwi.

4. KrwioBIEG w Krakowie

Krwiobieg to wydarzenie nie tylko dla tych,  którzy  biegają zawodowo, amatorsko lub biegną rano za uciekającym tramwajem! Krwiobieg to miejsce dla każdego, komu bliskie jest pomaganie i świadomość, że zwykłe „chcę” może zdziałać cuda i uratować komuś życie. Jest to więc doskonałe miejsce dla osób indywidualnych, rodzin, dzieci, seniorów czy krwiodawców. Ponadto, dla studentów licznych krakowskich uczelni będzie to dobry czas, by aktywnie i charytatywnie rozpocząć kolejny rok akademicki. 

4. KrwioBIEG w Krakowie

Trasa biegu strategicznego prowadzi spod Wawelu (Bulwar Czerwieński) bulwarami wzdłuż prawego i lewego brzegu Wisły. Biegacze przebiegają z jednej strony Wisły na drugą, najpierw przez Most Dębnicki, a potem przez Kładkę Ojca Bernatka. Bieg składa się z dwóch pętli, każda 5000 m. Bieg można zakończyć po jednym okrążeniu (5 km) lub kontynuować całą trasę (2 pętle - 10 km). Ponadto organizator zaplanował biegi dziecięce na 500 m i 1000 m oraz marszobieg z kijkami nordic walking dla osób powyżej 55 roku życia na 5 km. 

4. KrwioBIEG w Krakowie

Biegacze otrzymają pakiet startowy w postaci: medalu, pamiątkowej koszulki, numeru startowego, wody oraz dodatkowych niespodzianek ufundowanych przez sponsorów. Szczegółowe opisy pakietów oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.krwiobiegkrakow.pl lub na profilu społecznościowym: www.facebook.com/krwiobiegkrakow/. Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1690177220996949/ oraz udziału w biegu.

4. KrwioBIEG w Krakowie

4. KrwioBIEG w Krakowie

4. KrwioBIEG w Krakowie

4. KrwioBIEG w Krakowie

powrót

Wersja do druku