Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia po raz XXVI! 2017-11-13

Polski Czerwony Krzyż już po raz dwudziesty szósty organizuje Ogólnopolską Olimpiadę Promocji Zdrowego Stylu Życia, realizowaną od wielu lat z myślą o tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. W roku szkolnym 2016/2017 w Olimpiadzie wzięło udział 34 000 uczniów z 1400 szkół.

Tegoroczna edycja Olimpiady odbywa się w warunkach wejścia w życie reformy oświatowej. Kategorie wiekowe uczestników zostały zmienione w regulaminie Olimpiady do czasu całkowitego wygaśnięcia gimnazjów. Obecnie mamy dwie kategorie wiekowe: pierwsza obejmuje uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, druga uczniów szkół średnich. Olimpiada tradycyjnie składa się z czterech etapów: szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. 

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

13 listopada br., w szkołach na terenie całego kraju rozpoczął się etap szkolny, który potrwa do 17 listopada. Wzorem poprzednich lat, uczestnicy konkursu będą musieli wykazać się wiedzą na temat zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK. Zwycięzca Olimpiady otrzymuje indeks na wybrany kierunek studiów na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Głównym partnerem Olimpiady po raz kolejny jest Coca-Cola HBC Polska. Partnerem merytorycznym jest Koło Naukowe Dietetyków Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

O ponowne objęcie patronatem tegorocznej edycji Olimpiady wystąpiliśmy do: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Instytutu Żywności i Żywienia, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Krajowego Centrum ds. AIDS i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Wszystkim uczniom, którzy chcą wykazać się wiedzą na etapie szkolnym i awansować do kolejnych etapów Olimpiady, życzymy powodzenia oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników! 

Więcej informacji na temat Olimpiady w serwisie:  www.olimpiada.pck.org.pl.

powrót

Wersja do druku