Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

Zbieramy na CZERWONOKRZYSKĄ GWIAZDKĘ w TESCO 2017-12-07

Po raz kolejny wspólnie z siecią sklepów TESCO organizujemy zbiórkę pieniędzy dla dzieci! Tym razem to Czerwonokrzyska Gwiazdka!

W dniach 8-10 grudnia 2017 wolontariusze PCK będą kwestować w sklepach TESCO na terenie całego kraju. Zebrane środki zostaną przekazane zostaną na pomoc świąteczną dla potrzebujących, którymi Polski Czerwony Krzyż opiekuje się w ramach programu Godne Dzieciństwo. W ramach grudniowej akcji PCK wydaje paczki z żywnością, środkami czystości, odzieżą i zabawkami, organizuje spotkania opłatkowe i wieczerze wigilijne, wizyty u osób chorych, starszych i samotnych oraz organizuje spotkania mikołajkowe dla najmłodszych. 

Zbieramy na CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKĘ w TESCO

Każdy, kto zrobi zakupy będzie mógł wrzucić do puszki PCK dowolną kwotę na ten cel. Państwa symboliczny gest będzie wsparciem dla najuboższych. 

Liczymy na Wasze wsparcie! Bądźcie razem z nami!

Dla kogo?

Dla podopiecznych PCK, dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. Takich, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedyną, którą uzyskują.

Polski Czerwony Krzyż każdego roku organizuje świąteczną akcję. Dzięki działaniom oddziałów okręgowych i rejonowych dociera do osób najbardziej potrzebujących. Kwesty i zbiórki artykułów w sklepach pozwalają na przygotowanie każdego roku ponad 25 000 świątecznych paczek dla rodzin potrzebujących. 

W akcję po raz kolejny włączyła się sieć sklepów TESCO, która jest z nami od 6 lat. W zeszłorocznej grudniowej zbiórce  Polski Czerwony Krzyż zebrał w sklepach TESCO środki finansowe w wysokości ponad 110 000,00 zł.

Zbieramy na CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKĘ w TESCO

Do pobrania:

powrót

Wersja do druku