Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

Zbieramy na CZERWONOKRZYSKĄ GWIAZDKĘ ze Stokrotką 2017-12-15

W dniach 15 - 17 grudnia w sklepach Stokrotka na terenie całego kraju odbędzie się zbiórka produktowa i pieniężna w ramach akcji „CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA”.

Zebrane środki zostaną przekazane zostaną na pomoc świąteczną dla potrzebujących, którymi Polski Czerwony Krzyż opiekuje się w ramach programu Godne Dzieciństwo. W ramach grudniowej akcji PCK wydaje paczki z żywnością, środkami czystości, odzieżą i zabawkami, organizuje spotkania opłatkowe i wieczerze wigilijne, wizyty u osób chorych, starszych i samotnych oraz organizuje spotkania mikołajkowe dla najmłodszych. 

Zbieramy na CZERWONOKRZYSKĄ GWIAZDKĘ ze Stokrotką

Każdy, kto zrobi zakupy będzie mógł wrzucić do puszki PCK dowolną kwotę na ten cel. Państwa symboliczny gest będzie wsparciem dla najuboższych. 

Liczymy na Wasze wsparcie! Bądźcie razem z nami!

Dla kogo?

Dla podopiecznych PCK, dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. Takich, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża jest jedyną, którą uzyskują.

Polski Czerwony Krzyż każdego roku organizuje świąteczną akcję. Dzięki działaniom oddziałów okręgowych i rejonowych dociera do osób najbardziej potrzebujących. Kwesty i zbiórki artykułów w sklepach pozwalają na przygotowanie każdego roku ponad 25 000 świątecznych paczek dla rodzin potrzebujących. 

 W akcję po raz kolejny włączyła się sieć sklepów Stokrotka, która jest z nami od 4 lat. We wrześniu 2017 podczas Wyprawki dla Żaka zbiórki Polski Czerwony Krzyż zebrał w sklepach Stokrotka artykuły o wartości prawie 5 000 zł oraz środki finansowe w wysokości 16 000,00 zł.

Do pobrania:

powrót

Wersja do druku