Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

Rowerowe patrole PCK w Łodzi 2011-12-15

Rowerowe patrole PCK wracają na ulice Łodzi. Dzięki pomocy sponsorów po kilku latach przerwy łódzki PCK uruchomił rowerowe patrole ratownicze.

Rowerowe patrole PCK wracają na ulice Łodzi. Dzięki pomocy sponsorów po kilku latach przerwy łódzki PCK uruchomił rowerowe patrole ratownicze.

Polski Czerwony Krzyż w Łodzi był pierwszym w Polsce, który miał sekcję rowerowych ratowników medycznych. Formacja ta funkcjonowała od 2002 do 2005 roku. Teraz po kilku latach przerwy rowerowi ratownicy wracają na ulice Łodzi. Mają nowe rowery wyposażone w nowe sakwy. Z rowerów będą korzystać przede wszystkim członkowie Łódzkiej Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK.

Pomysł reaktywacji sekcji rowerowej ratowników PCK został podsunięty przez szefa Warszawskiej Gruy Ratownictwa PCK w związku z prężnie rozwijającą się Podgrupą Pierwszej Pomocy PCK. Jednak problemem był brak rowerów dla chętnych wolontariuszy nieposiadających własnych bicykli. I tutaj postanowił pomóc producent rowerów z Grupy Zasada właściciel sklepów Bikemia.com Ufundował on dwa nowe rowery marki Maxim.

Na specjalnym przekazaniu pojazdów, które odbyło się w siedzibie łódzkiego PCK przy ul. Piotrkowskiej 203/205, zjawili się także przedstawiciele Fundacji Fenomen. Ponieważ przez ostatnie pół roku w przejazdach Łódzkiej Masy Krytycznej uczestniczyli ratownicy PCK, przynieśli prezent. Organizatorzy manifestacji rowerzystów ze składek zbieranych podczas Mas Krytycznych postanowili ufundować specjalne sakwy rowerowe-apteczki.
Od tej pory będą służyć nie tylko podczas rowerowych wydarzeń, ale także podczas innych imprez gdzie ratownicy-wolontariusze łódzkiego PCK pełnią służbę. Najbliższa okazja to "Gwiazdka z Piotrkowską"czyli świąteczny jarmark wraz z wydarzeniami towarzyszącymi który będzie trwać od 15 do 21 grudnia 2011 r. na ulicy Piotrkowskiej na odcinku od ul. Andrzeja Struga do ul. Zamenhofa.

 

http://rowerowalodz.pl

powrót

Wersja do druku